Сепаратор жиру під мийку – це конструкція, яка використовується для очищення води від жирів різного походження. Зовні, являє собою ємність, що має підводний і відвідний патрубок. Ці патрубки підключаються до мийки і зливу. Працює жировловлювач за принципом фільтра для води. Тільки відловлює не бруд з іржею, а жири, в твердому і рідкому вигляді.
Чому вигідно купити сепаратор жиру під мийку
Головна перевага жировловлювача – це збереження працездатності каналізаційного стоку. Адже жирам властиво забивати трубопровід зсередини. Причому так, що навіть хімічне прочищення не завжди дасть позитивний ефект. Для споживача – це економія фінансів на:
- Обслуговуванні каналізаційної системи. Це виклик сантехніка для механічного чищення труб.
- Хімічних реагентах. Можна не витрачатися на «Teret», «Кріт», «Сантрі гель» та інші засоби для чищення, які використовуються для швидкого прочищення каналізаційних систем.
У бізнесі, сепаратор жиру не допускає такого явища, як простоювання. Адже засмічення каналізаційної системи призводить саме до таких наслідків. Треба час на усунення проблем, який занадто дорого обходиться на підприємствах.
Де використовується сепаратор жиру під мийку в Україні
Великі обсяги жиру, що проходять через мийку, нерозривно пов’язані з такими сферами діяльності, як харчова промисловість і сфера громадського харчування. Жировловлювачі активно використовують в:
- Кафе, барах, ресторанах і їдальнях.
- Закладах типу “фаст-фуд”.
- Сфері відпочинку та розваг (бази відпочинку, заміські котеджі, дитячі центри).
- Цехах з виготовлення кондитерських або борошняних виробів, з переробки м’ясо-молочної продукції.
Плюс, купити сепаратор жиру під мийку воліють власники квартир і приватних будинків. Жировловлювач ставлять там, де каналізаційна система зібрана з металевих труб, а не пластика. Справа в тому, що жири, не тільки забивають труби, а й руйнують метал зсередини. При механічному чищенні системи, що забилася можна пошкодити трубопровід.
Як вибрати сепаратор жиру – технічні характеристики
Головного критерію вибору у жировловлювача немає. Конструкція підбирається за кількома технічними характеристиками одночасно:
- Продуктивність. Це кількість води, яку здатний пропустити сепаратор жиру через себе в одиницю часу. Вимірюється в кубометрах на годину або в літрах за секунду. Залежить від тиску води в системі подачі. Для приватного користування можна вибрати мінімальну продуктивність. Для бізнесу, треба орієнтуватися на кількість підключаються мийок і сумарний водяний потік. Наприклад, сепаратор жиру під 3 мийки, для малого бізнесу, має середній показник продуктивності 0.40-0.45 літрів в секунду.
- Пікове скидання. Це обсяг стоків, який проходить через жировловлювач за один раз. Актуально для тих випадків, коли користувач набирає повну раковину води, миє там посуд, а потім зливає все в каналізацію. У спрощеному вигляді – це об’єм раковини або сумарний обсяг декількох раковин. Показник у жировловлювача не повинен бути менше розрахункового об’єму. А ще краще – на 10-20% більше, для запасу.
- Робочий об’єм жировловлювача. Тут враховуються розміри конструкції і продуктивність. Купити сепаратор жиру під мийку можна квадратний, прямокутний, циліндричної форми. Виробники пропонують сотні варіацій, з урахуванням продуктивності, які підійдуть споживачеві за габаритами при монтажі.
До критеріїв вибору можна додати зручність обслуговування жировловлювача. Жири, які скупчилися всередині конструкції, можна витягувати вручну або за допомогою спеціального накопичувального мішка. Другий варіант більш зручний, але вимагає фінансових витрат на ці самі мішки. Плюс, конструкція сепаратора жиру повинна підтримувати можливість установки мішка. Ручний спосіб витратний за часом, але не несе в собі ніяких фінансових витрат. Все, що треба мати під рукою, це совок для збору твердих або рідких жирів.