Який жировловлювач вибрати купити, краща ціна в Україні | giroulovitel.com.ua

Який жировловлювач вибрати

На даний момент, на ринку України, існує досить багато всіляких моделей жировловлювача, як вітчизняного виробництва, так і імпортного. Матеріал, з якого вони виготовлені – пластик, здебільшого термостійкий поліпропілен, набагато рідше поліетилен, або метал (як правило “нержавіюча сталь”).

 

Ми не будемо довго зупинятися на металевих виробах. Скажемо тільки, що моделі з справжньої харчової нержавіючої сталі, як правило висококласні, але невиправдано дорого коштують. Вироби ж з так званої “звичайної нержавійки”, що в кращому випадку має на увазі під собою звичайне оцинковане залізо, можливо з додатковим покриттям, як правило, викликають сумніви особливо в стійкості до корозії зварних швів, особливо при впливі агресивних миючих засобів і температури.

 

Зупинимося детальніше на пластикових моделях побутових жировловлювачів під мийку і промислових Жировловлювачів (сепараторів жирів). Для нормальної, стабільної роботи жировловлювача необхідне обов’язкове виконання декількох умов:

 

1.       Кількість вступників каналізаційних стоків має бути менше або дорівнює робочої продуктивності жировловлювача.

2.       Точки скидання стоків (мийки, ванни) і трубопроводи, за якими стоки подаються на вхід в жировловлювач, повинні знаходиться вище вхідного отвору жировловлювача, причому трубопроводи повинні мати ухил не менше одного  градуса на 1 метр погонний.

3.       Вихідний отвір жировловлювача для стоків повинен знаходитися вище точки входу в каналізацію. Причому трубопровід, від жировловлювача до входу в каналізаційну систему, повинен мати також ухил не менше 1 градуса на 1 метр погонний.

 

У разі, якщо установка жировловлювача запроектована ще на стадії підготовки технічної документації з інженерних мереж, то ніяких проблем в принципі не повинно бути. Тому що в будівельній документації, як правило, вказуються всі необхідні для підбору жировловлювача дані. А найчастіше вказується конкретна модель і виробник жировловлювача. Залежно від типу проектованого об’єкту і планованої кількості стоків, жировловлювач може бути обраний, як у вигляді моделі для установки під мийку посуду, так і для монтажу в підвалі або на вулиці із заглибленням під землю. Безпосередньо перед приймаючим колодязем, в який скидаються каналізаційні стоки з усього об’єкта .

 

Трохи складніше буває підібрати потрібну модель жировловлювача при реконструкції діючої каналізаційної мережі. В такому випадку необхідно знати багато факторів, таких як:

 

·         розміри каналізаційних труб;

·         кількість обслуговуваних точок скидання (мийок, ванн для посуду);

·         характеристики каналізаційних стоків які скидаються;

·         передбачуваний або необхідний для роботи обсяг споживання, а значить і стоків води;

·         вибрати місце для розташування жировловлювача;

·         передбачити можливість підключення жировловлювача до витяжної вентиляції;

·         передбачити можливість доступу персоналу до жировловлювача для обслуговування і т.д.

 

Так як жировловлювач відноситься до каналізаційного обладнання, всі розрахунки при виборі жировловлювача під мийку необхідно проводити відповідно до ДБН В.2.5-64 діє до: 2012 «ВНУТРІШНІЙ ВОДОПРОВІД І КАНАЛІЗАЦІЯ».

 

Вибір моделі жировловлювача для установки, можна проводити за двома технологіями розрахунку продуктивності:

 

Перша – підбір жировловлювача проводитися на основі даних підприємства харчування, тобто в залежності від кількості страв, що готуються. При виборі таким методом немає впевненості в роботі жировловлювача в пікові моменти. Тобто в ті моменти, коли в жировловлювач надходить велика кількість стоків. Це пов’язано з тим, що немає явної залежності жировловлювача і кількості мийок.

 

Друга – підбір жировловлювача проводиться на підставі кількості мийок і відповідно максимально можливого, пікового скидання стоків. Тобто в прямій залежності від кількості, що надходять до жировловлювача стоків. Для мийок в закладах громадського харчування максимальна витрата стічних вод становить 0,3 л/с, з піковими скидами до 0,6 л/с. З огляду на те, що зазвичай мийка якої ви не користуєтесь постійно в режимі з максимальною продуктивністю (в робочому процесі, коли в мийці знаходиться посуд, обсяг займаний водою значно менше повного об’єму мийки), умовно обсяг стоків можна прийняти 0,145л/с скидання з одного крана. В цьому випадку підбір жировловлювача зводиться до підрахунку кількості кранів і виборі жировловлювача потрібної продуктивності.

З 01.10.2024 ціна здорожчає на 15 %