Статті

Затверджено правила прийому стічних вод

Затверджено правила прийому стічних вод

Наказом Мінрегіону України від 01.12.2017 р № 316 затверджені Правила приймання стічних вод в системи централізованого водовідведення. Вони поширюються, в тому числі на підприємців і фізосіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність. Які скидають стічні води в системи централізованого водовідведення або безпосередньо в каналізаційні очисні споруди.

 

На підставі цих Правил будуть розроблятися місцеві правила з урахуванням місцевих особливостей прийому і очищення стічних вод і визначатися допустима концентрація забруднюючих речовин, які можуть скидатися в систему централізованого водовідведення. Місцеві правила затверджуються органами місцевого самоврядування та є обов’язковими для суб’єктів господарювання, що надають такі послуги (далі – виробники) і споживачів.

 

Виробники встановлюють кожному конкретному споживачеві вимоги до скидання стічних вод. При цьому кожен споживач скидає стічні води через окремий випуск з обов’язковим облаштуванням контрольного колодязя, розташованого в місці, узгодженому з виробником.

 

Об’єднання випусків стічних вод від кількох споживачів може здійснюватися тільки після контрольного колодязя на каналізаційному випуску кожного споживача. При цьому, скидання стічних вод субспоживачем, з використанням каналізаційної мережі споживача, не є об’єднанням випусків стічних вод декількох споживачів.

 

Виробник укладає із споживачем договір за умови, що каналізаційні мережі і каналізаційні очисні споруди (КОС) мають резерв пропускної здатності. Виробник приймає стічні води споживача в систему централізованого водовідведення за умови, що показники якості стічних вод відповідають вимогам цих Правил, місцевих правил прийому і умов укладеного з виробником договору.

 

 

В окремих додатках до Правил наведені:
Затверджено правила прийому стічних вод

  • перелік виробничих процесів, під час здійснення яких споживач повинен мати локальні очисні споруди для попереднього очищення стічних вод перед їх скиданням в системи централізованого водовідведення;
  • перелік забруднюючих речовин, заборонених до скиду в системи централізованого водовідведення;
  • допустимий вміст важких металів в опадах стічних вод, які можуть використовуватися як органічні добрива;
  • вимоги до складу та властивостей стічних вод, що скидаються в системи централізованого водовідведення, для безпечного їх відведення і очистки на КОС;
  • допустимі величини показників якості стічних вод.

 

Наказом також затверджено Порядок визначення розміру плати, що стягується за наднормативні скиди стічних вод в системи централізованого водовідведення.