Статті

Одеса “жирує”: ресторани і кафе міста «забивають» каналізацію жиром

Одеса "жирує": ресторани і кафе міста «забивають» каналізацію жиром

Каналізаційні мережі Одеси страждають від жадібності власників ресторанів і кафе, які забивають їх відходами. Про це редакцію 368.media повідомило джерело в мерії.

 

Якщо заводи і фабрики намагаються встановлювати необхідні насосні установки, щоб знизити вплив своїх стоків на збереження каналізаційних труб до мінімуму, то власники закладів просто плюють на ці вимоги. Справа в тому, що в міську каналізацію потрапляють жири, харчові рештки, хімічні засоби, речі особистої гігієни. Станції біологічного очищення стічних вод справляються з цим навантаженням, проте по санітарним вимогам заклади громадського харчування повинні бути обладнані жировловлювачами, сепараторами жиру, відстійниками для харчових відходів.

 

«Тільки 20% закладів приділяють увагу своїм комунікаціям. Інші власники кафе і ресторанів не забезпечили належного контролю стану мереж своїх закладів і змістом стоків. Замість установки фільтруючого обладнання всі шкідливі стоки скидаються відразу в міську каналізацію. Найцікавіше, що в першу чергу через це страждають самі власники закладів. Адже при певній температурі жир твердіє, осідає на стінках труб, зменшуючи їх прохідність і створюючи постійні закупорки », – пояснило джерело.

 

За його словами, страждають не тільки труби закладів, а й вся каналізація в цілому, що призводить до підтоплення вулиць під час злив. Погіршує ситуацію розміщення кафе і ресторанів на перших поверхах житлових будинків, через що страждають мешканці – жир забиває каналізаційну систему всього будинку. Власники закладів замість періодичного промивання мереж часто звалюють всю відповідальність на сусідів.

 

Редакції 368.media вдалося отримати кілька фотографій стічних колодязів деяких великих ресторанів міста. Коментарі зайві. Подібна ситуація тільки погіршується, з причини відсутності дієвого контролю. Міська влада не зобов’язана контролювати стан стоків, а власники закладів не приділяють цьому належної уваги.

 

Відповідно до закону, проби стічних вод на предмет перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин відбирає «Інфоксводоканал». У випадках порушень власників штрафують. Однак, багато власників відмовляються запускати контролерів. Більш того, вони купують фіктивні довідки про промивку забруднених мереж. Приватні фірми надають цю «послугу» всього за 600 гривень.

 

У прес-службі «Інфоксводоканалу» редакції 368.media пояснили, що такого роду стоки створюють додаткове навантаження на очисні споруди, а їх очищення призводить до швидшого зносу обладнання і до додаткових енерговитрат.

 

«Водопостачальна організація несе збитки через невиправдані витрати на відбори проб стічних вод сотень підприємств і їх подальше додаткове очищення. А замість цього, витрачені кошти можна було б спрямувати на модернізацію і розвиток міської системи водопостачання та водовідведення», – відзначили в прес-службі.

Таким чином, без належного контролю і допомоги з боку міської влади та органів контролю каналізація Одеси рано чи пізно дасть серйозний збій і Південна Пальміра просто «потоне» в жирі.