Статті

Навіщо потрібні жировловлювачі, що це, як працює

Зачем нужны жироуловители, что это, как работает

Що таке жировловлювач?

 

Жировловлювач – це герметична ємність, призначена для вилову жирів, що надходять в стічні води. Жировловлювачі часто називають сепараторами жиру, так як вони працюють за тим же принципом. Конструкції підключаються до системи водостоку між мийкою і стоком в каналізацію. Сепаратор жиру може відловлювати тверді нерозчинні речовини і жир в рідкому вигляді. Конструкції бувають побутовими і промисловими.

 

Навіщо потрібні жировловлювачі?

 

Завдання будь-якого сепаратора жиру – запобігти засмічення каналізації. Гранично проста конструкція не вимагає до себе уваги з боку споживача. При цьому, ціна жировловлювача в рази дешевше, ніж разова послуга з очищення каналізаційної системи при засмічення. Це стосується побутових умови, малих підприємств і промислових виробництв.

Зачем нужны жироуловители, что это, как работает

До переваг сепараторів жиру відносять збереження цілісності стічного трубопроводу. Це стосується тільки систем, які зібрані з металоконструкцій. Жирні кислоти здатні руйнувати метал, викликаючи корозію. До конструкцій із пластику це не відноситься.

 

Як працює жировловлювач?

 

Жир легше води. Потрапляючи в камеру сепарації, жирові фракції і масла спливають наверх. А очищена вода, через нижній стік, йде в каналізаційну систему. Ніяких механізмів із сортування не передбачено – процес відділення жиру відбувається природним шляхом. В процесі експлуатації, споживачеві залишається тільки виконувати своєчасну очистку ємності від жирів, які скупчилися на поверхні.

Зачем нужны жироуловители, что это, как работает

Спростити завдання користувачеві, по витяганню цих жирів, що скупчилися всередині ємності, допомагає опція у вигляді змінних фільтрів. Значно зручніше отримати наповнений жирами фільтр-пакет і встановити новий. Чим, наприклад, вручну совком витягувати у відро для сміття жирові скупчення.

 

Навіщо потрібні жировловлювачі побутові

 

У домашніх умовах (в приватному будинку або квартирі) прочистити стік, який забився на кухні простіше вручну. Раз на квартал зняти сифон зі шлангом і промити їх у відрі з водою – п’ятихвилинна справа. А ось в кафе, ресторані, закладі громадського харчування, рибному або м’ясному магазині, щоденні чистки стомлюючі. Усунути засмічення каналізації допоможуть тільки побутові жировловлювачі.

Зачем нужны жироуловители, что это, как работает

Сепаратори жиру встановлюються прямо під мийкою. Всі стоки з раковини потрапляють в жировловлювач, а очищена вода, далі по водопроводу, йде в каналізацію будівлі. Ефективність систем очистки висока. Крім вилову жиру і масла, сепаратор затримує дрібні кістки, луску риб і різного виду сміття. До переваг побутових жировловлювачів можна додати фінансову вигоду – немає потреби витрачатися на хімічні препарати для очищення стоку.

 

Для чого потрібні жировловлювачі промислові

 

Купити сепаратори жиру промислові вигідно для підприємств, що позиціонуються на виробництві м’ясо-молочної продукції. У цю категорію споживачів також потрапляють заводи легкої і важкої промисловості, станції ТО і державні установи з власними столовими. Особливість очисних конструкцій у пропуску через себе великих обсягів стоків, що містять високий відсоток жиру і масла в рідкому або фракційному вигляді.

Зачем нужны жироуловители, что это, как работает

Промислові жировловлювачі бувають наземними або підземними. Відмінність в габаритах, пропускної здатності, принципі роботи і зручності обслуговування. Для кожного споживача, сепаратор жиру підбирається індивідуально. У розрахунок йде обсяг стоків, пікове скидання, діаметр зливного трубопроводу, кількість мийок, місце монтажу. Як правило, такі конструкції частіше виготовляються під замовлення. Інакше навіщо потрібні жировловлювачі, які не відповідають запитам споживачів.