Статті

Навіщо потрібні пісковловлювачі, що це, як працює

Зачем нужны пескоуловители, что это, как работает

Що таке пісковловлювачі?

 

Пісковловлювач – це очисна споруда, призначена для фільтрування стічних вод від піску, сміття, бруду та інших фракцій, які можуть забити каналізацію. Всередині конструкції немає ніяких складних механізмів або агрегатів для очищення стоків.

 

Пісковловлювачі працюють за принципом гравітації, де важкі фракції мимовільно опускаються на дно резервуара і скупчуються. Очищена вода йде в стічну систему. Є рішення з фільтр-пакетами, які просто утримують сміття з піском усередині себе. Перший варіант призначений для промислових потреб. Очисні конструкції з мішком вигідно купити для побутових потреб, або для обслуговування підлогомийних машин.

 

Навіщо потрібні пісковловлювачі?

 

Головна і єдина задача всіх пісколовок – забезпечити безперебійну роботу каналізаційної системи. Пісок або сміття – це джерело забруднення, якие може швидко забити каналізаційні труби або розподільчий колодязь.

Зачем нужны пескоуловители, что это, как работает

У будь-яких умовах, в побуті, на підприємстві, в промисловості, засмічення системи відводу стічних вод створить великі проблеми споживачеві. Практично в будь-якій сфері, де використовуються пісковловлювачі – це гарантована зупинка бізнесу.

 

У чому переваги пісковловлювачів?

 

Особливість очисних конструкцій у високій ефективності і простоті експлуатації. Не треба витрачати час на монтаж, підключення до системи і обслуговування. Пісколовка встановлюється в місці скидання брудної води, перед трубою, що йде до каналізаційного стоку. Це може бути раковина або технічне приміщення для спустошення бака підлогомийної машини. На промислових підприємствах і заводах – системи зі збору сміття зі стічних каналів.

Зачем нужны пескоуловители, что это, как работает

Переваги пісковловлювачів:

 

  • Очисне обладнання відповідає всім технічним умовам, що пред’являються підприємству державними органами. Є повний пакет документації, відповідно до нормативної бази України.
  • Зручний злив і повна відсутність запахів з каналізації. Пісковловлювачі обладнані гідрозатвором, який виключає попадання неприємних запахів всередину пісколовки. Це зручно при експлуатації очисної конструкції і при обслуговуванні.
  • Стійкість до фізичних пошкоджень. Зокрема, пісковловлювачі мають достатню міцність і твердість, щоб витримати часті удари важких підлогомийних машин по корпусу.
  • Низька ціна пісковловлювачів і аксесуарів до них. Проста і продуктивна конструкція має привабливу вартість. Змінні фільтр-пакети, які продаються окремо, можна замінити звичайними будівельними мішками для піску.

 

Які пісковловлювачі краще – що вибрати

 

З питанням, навіщо потрібні пісковловлювачі і в чому їх переваги, розібралися. Залишається визначити, які конструкції бувають, чим відрізняються і що ж краще вибрати. У всіх пісколовок є базові технічні характеристики. Всі вони зачіпають ефективність очищення стічних вод. Зокрема – робочий об’єм ємності і залповий скид. Тому покупець повинен зіставити технічні характеристики обладнання умовам експлуатації.

Зачем нужны пескоуловители, что это, как работает

Купити пісковловлювач можна в металевому або пластиковому виконанні. Другий варіант значно зручніше за ціною, простоті монтажу і довговічності. Якщо в магазині немає підходящого по характеристикам товару, не треба впадати у відчай. Багато виробників виготовляють пісковловлювачі за технічними умовами на замовлення. Це дуже зручно для багатьох сфер діяльності, де сильно обмежений вільний простір в приміщеннях.