Статті

Чому потрібно встановлювати Жировловлювачі?

Чому потрібно встановлювати Жировловлювачі?

З кожним роком на Землі зростає обсяг забруднень, які скидаються людиною в навколишнє середовище в процесі своєї життєдіяльності. Все більше утворюється різних виробничих і харчових відходів, які потребують спеціальної технології утилізації.

 

Пройшли ті часи, коли підприємства харчової промисловості використовували тільки натуральну сировину. Тепер на них, в технологічних процесах, все частіше застосовуються різні харчові добавки, які кардинально змінюють властивості продуктів. У цьому ж напрямку відбувається розвиток і інших галузей промисловості, особливо таких як парфумерна, хімічна, машинобудівельна. Розробляються нові реагенти, всілякі присадки, штучні масла, жири. З більшістю з них природа вже не в силах впорається сама, що і призводить до різних екологічних катастроф. Одним з видів таких важкопереробних відходів є жиромісткі стоки.

 

Тому застосування жировловлювача на виробництвах, де скидають жиро-і масломісткі стоки – обов’язково! Це потрібно, в першу чергу, не для того щоб знизити кількість ремонтів каналізаційних мереж. А для того, щоб зменшити кількість жирів, які скидаються у водойми. Системи очищення господарсько побутових стоків не справляються з специфічними стоками, які містять жири, і така неочищена вода потрапляє в наші водойми.

 

Емульгуванні масла і жири набагато легше води. Потрапляючи у водойми, ці домішки утворюють плівку, яка важко руйнується. Тонка плівка з масла і жирів, яка утворюється на поверхні річок і водойм, перешкоджає нормальному постачанню кисню рибам, водоростям і інших формам життя. Такий згубний вплив призводить до загибелі живих організмів або мутацій. Як підсумок такої техногенної дії – не можливість використовувати водойми за призначенням.

 

Звичайно можна використовувати тони хімічних реактивів для прочищення труб і розщеплення всіх цих жирів, але не слід забувати, що вони також потраплять в систему каналізації, а по ній і далі аж до водойм. І тоді можна з упевненістю сказати, що з них принесе більше бід і шкоди екосфері. Абсолютною є тільки колосальна шкода, принесена і тим і іншим всієї навколишнього екосистемі.

 

У той же час застосування жировловлювача, нарівні з масло-і нафтовіддільники, не тільки рятує водойми від загибелі, але і знижує періодичність ремонту каналізаційних мереж і обладнання. До того ж велика частина жировловлювача працює в автономному режимі, без споживання електрики і застосування хімічних реагентів. Вимагає лише періодичної очистки від жиру і масла.